poniedziałek, 6 listopada 2017

Jak dobrać wielkość obrusów

W latach gdy towary były trudno dostępne większość produktów była znormalizowana. Stoły miały ten sam rozmiar tak więc i obrusy były po prostu na mały stół i duży. Aktualnie producenci prześcigają się w propozycjach dla klientów i czegoś takiego jak tradycyjny stół już niema każdy ma trochę inny wymiar, a więc również obrusy muszą być bardzo zróżnicowane. Klienci coraz częściej poszukują obrusów robionych na wymiar gdyż nie mogą dobrać odpowiedniego z gotowych dostępnych w sprzedaży. Zastanówmy się jak odpowiednio wymierzyć rozmiar potrzebnego obrusu i jakie są najczęściej spotykane błędy w doborze wielkości obrusu na nasz stół.

Prosta sprawa jeśli już mamy jakiś odpowiednio dobrany wystarczy go wymierzyć i sprawa załatwiona, ale jeśli stół jest nowy i żaden obrus po prostu nie pasuje to trzeba trochę pokombinować. W pierwszej kolejności należy zastanowić się w jak dużo obrus ma zwisać zwracając uwagę aby obrus po położeniu nie leżał na krzesłach. Najlepiej położyć jakiś kawałek tkaniny lub starego obrusu i zwiesić go na taką wysokość jak nam najbardziej odpowiada no i zmierzyć wysokość zwisu. najczęściej przyjmuje się ok 20 cm ale jest to indywidualna sprawa upodobań oraz wysokości stołu i krzeseł po prostu musi być tyle ile nam osobiście odpowiada. Następnie mierzymy rozmiar stołu i dokonujemy obliczeń
Podam na przykładzie mamy stół 80x140 cm i  chcemy aby zwisał 20 cm a więc szerokość obrusu to 80+20+20=120 cm a długość 140+20+20=180 cm. więc potrzebujemy obrus wielkości 120x180 cm. Zauważmy że zwis dodano podwójnie. W tym miejscu klienci najczęściej robią błąd zwis ma być na przykład 15 cm i do długości stołu dodano 15 cm, ale przecież obrus ma zwisać z obu stron dlatego trzeba go dodać podwójnie. 
W szybkim tempie zbliżają się święta Bożego Narodzenia pomyślmy czy przypadkiem w ciągu roku nie zmieniliśmy stołu, lub obrus który mieliśmy w zeszłym roku na wigilijnym stole nie wymagał by wymiany. Proponujemy Państwu obrusy świąteczne na wymiar obecnie w naszej ofercie dwa rodzaje takich obrusów pierwszy wykonany ze specjalnie tkanego materiału poliestrowego. Tkanina z metalizowaną nitką w ciekawym świąteczno zimowym wzornictwie dostępna w dwóch kolorach srebrnym oraz złotymDrugą propozycją to obrusy z tkaniny poliestrowej imitującej len w świątecznej kolorystyce zaszywanej na elegancką zakładkę z doszywaną ozdobną złotą lub srebrną zakładką. w obu przypadkach tkaniny są teflonowane co zapewnia że plamy nie wnikają w głąb materiału i dlatego popularnie nazywając mają właściwości plamoodporne.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz